Norsk Rallylydighetsklubb

norsk rallylydighetsklubb

Instruktør i rallylydighet

Krav for å bli godkjent av NRL som instruktør i rallylydighet.

  1. Må være medlem av NRL og støtte NRL`s grunnfilosofi.
  2. Må ha opprykk til klasse 2 i rallylydighet.
  3. Må ha deltatt med hund på et kurs i rallylydighet hos en godkjent dommer eller instruktør
  4. Må ha en godkjent 1-ett årig instruktørutdannelse fra NKK (trinn 1) eller tilsvarende.
  5. Må kunne dokumentere undervisning i rallylydighet på 40 timer de seneste to år.
    - 10 av disse timene må være som hjelpeinstruktør på et kurs i rallylydighet under godkjent instruktør. 

    - Resten av timene kan være som instruktør på kurs eller treninger i hundeklubb/hundeskole. 
  6. Må skrive under på NRL`s etiske retningslinjer. Bilde av underskrevet dokument godtas. Retningslinjene finner du her: http://www.rally-lydighet.com/1Om%20NRL/ETISKE%20RETNINGSLINJER.pdf

Dokumentasjon skrevet av søker selv godtas ikke uten videre, det skal være en tredjepart som går god for at søker har gjennomført og oppnådd kravene ovenfor. Eks: diplomer, attester etc. 

Søkere er selv ansvarlig for å sende inn tilstrekkelig og tilfredsstillende dokumentasjon for å få søknaden godkjent.

For å søke om instruktørgodkjenning sendes søknad med kopi av dokumenter til: nrl.instruktor@gmail.com.


Send gjerne med følgende info i søknaden, så kommer infoen raskere ut på hjemmesiden:

"Bosted, fullt navn, telefonnummer, mail". 

 

Rallylydighetsinstruktører godkjent av NRL

Østfold

  • Halden, Annette B. Olsen, 41434577, annborg@frisurf.no - Godkjent: Oktober 2015

  • Grålum, Michelle Malmåsen, 45505649, primigenia@mail.com - Godkjent Juni 2016

  • Svinndal, Anniken Jensen, 47300401, fosserod@gmail.com - Godkjent: Oktober 2005

  • Hobøl, Marianne Elise Methi 97666116, kurs@bissevov.no - Godkjent januar 2017
  • Fredrikstad, Gabriele Oehninger-Storvoll, 40222658, gabriele@skrellen.com - Godkjent september 2016

Akershus

  • Akershus, Merete Kristensen, 40564223, sidevedside@gmail.com

  • Asker, Anne Kristin Mellgren, 97109848, akmellgren@hotmail.com

  • Asker, Lise Birgitte Vaksdal Fredriksen, 97505611, lisebirgitte@gmail.com - Godkjent: Juli 2015

  • Aurskog, Irene Heggen, 93019512, irene.heggen@tertitten.com

  • Bærum, Ylva Chrisensen, 95197127, ylva@4poter.no - Godkjent: November 2015

  • Drøbak, Kjersti Pettersen, 41539517, kjerstipet@getmail.no - Godkjent: Juni 2013

  • Fetsund, Mona Hansen, 95838587, mona@wayosi.no - Godkjent: November 2015

  • Lørenskog, Gro Børrud, 92661656, gro.h.bo@hotmail.com

  • Lørenskog, Maria Syltebø Opstad, 97519734, mariaopstad@hotmail.com

  • Siggerud, Toril Fidje, 45608638, tofi@live.no


Oslo

  • Oslo, Hanne Andersen, 92891114, hanne.andresen@no.ibm.com

  • Oslo, Kirsti Kahrs, 98842280, kirsti.kahrs@gmail.com

  • Oslo, Solveig, Zetterstrøm, 48059699, solveig.zetterstrom@gmail.com - Godkjent: Juli 2014


Hedmark

  • Jømna/Elverum Sissel Ekhougen, 95 74 69 46, ekhougen@gmail.com Godkjent okt 2016
  • Hamar Ann-Katrin Neby, 41442228, ann-neb@hotmail.com Godkjent oktober 2016
  • Ringsaker, Carina Josefine Thorbjørnsdatter Iversen, carina@innlandethundesenter.no,
    46624989 Godkjent juli 2017

Oppland

  • Garmo, Berit Smaaland, 90792959, berit@estugu.no - Godkjent: Juli 2007

  • Gjøvik, Mette Kindlistuen, 93089386, mettekind@live.no

  • Hadeland, Nina Tandberg, 90154007, nina@dammen.org - Godkjent: August 2015

  • Lillehammer, Randi Krokan, 92656985, r_krokan@hotmail.com

  • Eina, Ramona Sjømark, sjora@hotmail.no

  • Tretten, Brit Haaland, 48247457 br-haala@online.no Godkjent oktober 2016
  • Hadeland- Grua,  Thomas Håkonsløkken, 98269520, thomas@hadelandhundeklubb.no, Godkjent november 2016
  • Gjøvik, Line Emilie Villanger, 99361077, line.villanger@gmail.com - Godkjent mars 2017
  • Raufoss. Stine Langerud 46256838 stinelan@gmail.com - Godkjent august 2017

 

Buskerud

  • Drammen, Nina Sandberg, 91193200, ni-ssan@online.no - Godkjent: September 2015

  • Krokstadelva, Ina W. Eriksen, 95177786, ina.w.eriksen@gmail.com - Godkjent: Juli 2016


Vestfold

  • Horten, Birthe Sjuls Thoresen, 95167001, nuttebob@yahoo.no

  • Tønsberg, Kim Aino Nordbotten, 95062400, kim@lydig.no


Telemark


Aust - Agder

  • Iveland, Kari Anne Overskeid, kanover@live.no

  • Arendal, Siv Omholt, 47041044, sivtobby@hotmail.com - Godkjent: Mai 2015

  • Arendal, Vidar Hoel, 477 59 813 vidar.hoel@sysrq.info- Godkjent januar 2017

Vest - Agder

  • Farsund, Anne Haugland. 95130527, annl-hau@online.no

  • Kristiansand, Rikke Andrine Næss, 97415592, rikke_naess@hotmail.com - Godkjent: August 2015

  • Vennesla, Marit Jortveit, 97715655, marit.jortveit13@gmail.com

  • Flekkefjord, Wenche Haugland Minde, 46543487, haugland.wenche@hotmail.com - Godkjent April 2017

Rogaland

  • Haugesund, Irene Aspen, 46972914, irene.aspen@outlook.com

  • Haugesund, Jorun Soma, 90565517, jorun_soma@hotmail.com - Godkjent Juni 2016

  • Sandnes, Kurt Selland, kurt.selland@lyse.net - Godkjent: September 2014

  • Stavanger, Ghita Fossum, 51561534, ghfossum@gmail.com


Hordaland

  • Bergen/Sotra, Christine Lilleskare, 90797576, cheeta__@hotmail.com - Godkjent: April 2012

  • Bergen/Sotra, Åshild Erstad Hagen, 99166144, ashild.hagen@broadpark.no - Godkjent: November 2014


Sogn og Fjorande

  • Luster, Inger Handegård, 91835324, kennel@desperado.no

  • Luster, Fortun, Mona Nyløy, 97651922, mona@smedhaugen.com


Møre og Romsdal

  • Langevåg, Beate Helgesen, zarozzy@live.no - Godkjent: Mai 2015
  • Averøy, Asbjørg Ingeborgvik, 48035345, ingeborgvik@hotmail.com - Godkjent: Januar 2016
  • Aureosen, Mona Stavnesli Eltvik, 48211246, monastavnesli@gmail.com - Godkjent April 2017
  • Kristiansund, Tove Anita Ersvik,  toveersvik@hotmail.no 918 69 052 Godkjent mai 2017 

Sør-Trøndelag

  • Trondheim, Solfrid Buvik, 46316516, solfridbuvik@hotmail.com - Godkjent: Oktober 2015r

  • Trondheim, Dagrun Brandvik, 91682897, dagrunbrandvik@gmail.com - Godkjent: Mai 2016
  • Fannrem, Cathrine Sallaup, 95828968, post@kennelxo.com - Godkjent: Februar 2016

  • Skaun, Hanne Trøan, 464 73 456, hanne@doglife.no - Godkjent mai 2016
  • Meldal, Marit Hansen Jordal 12 73 32 marit@doglife.no - Godkjent januar 2017
  • Selbu, Tina Stenfjell 97021142 tinastenfjell@gmail.com - Godkjent august 2017
  • Trondheim, Eli-Anne Skaug, 92248231, tre-s@online.no - Godkjent august 2017

Nord-Trøndelag
  • Steinkjer, Eli Ringseth, 906 53 746, eli.ringseth@ntebb.no - Godkjent nov 2016
  • Steinkjer, Kathrine Hagnes, 92042465, kathrine@doglife.no - Godkjent august 2017

Nordland

  • Bodø, Nygårdsjøen, Elin Amalie Rønnåbakk, 90138645, elamro@online.no

  • Helgeland, Bente Fredriksen, 95172656, famlv2@hotmail.com

  • Narvik, Hege Fredriksen, 92847425, hegfre@hotmail.com

  • Narvik, Roger Fredriksen, 92058558, hunden@hotmail.no

  • Narvik, Roy-Helge Olsen, 92647695, royhelgeolsen@outlook.com

  • Mo i Rana, Hanne Hestvik, 92805290, hanne.hestvik@online.no


Troms

  • Harstad, Inger Dragland, 97086348, post@dragland-oversetting.com


Finnmark

Sponsorer NM 2016




E-mail

rallylydighet@klubb.nkk.no

Organisasjonsnummer

987 844 833

Facebook

Nye filmer

3117 views
3442 views