Hederspremie

Hvem kan søke om hederspremie?

Da rallylydighet ble en offisiell hundesport 01.01.2013 ble det mulig å oppnå et offisielt rallylydighetschampionat. Norsk Rallylydighetsklubb valgte å beholde klubbens Hederspremie (uoffisiell championat) uten krav om utstillingspremiering.  Hederspremien deles ut på klubbens årsmøte. 

Krav: 

  • 3 resultater med minimum 190 poeng/1. premie i Elite fra 3 ulike dommere.
  • HP tildeles kun medlemmer av NRL og fører må være medlem når man oppnår alle tre «nappene».
  • Fører må selv søke styret om HP. Dette gjøres på eget skjema innen 31.12 hvert år. Dersom ett eller flere av de tellende resultatene ikke ligger i dogweb ved utgangen av året må fører sende inn kopi av det manglende kritikkskjemaet til styret.

HP deles ut på årsmøtet.

Hederspremie 2020 – Gratulerer til:

  • Mari Bjørnstad, Gårdsjentas Humlesnurr
  • Børre Iversen, I’m Daddys Girl av Aussieboxy
  • Michelle Malmåsen, Kiæråsens Cnø
  • Kine Dalen Nordnes, Labbsports Iris
  • Roger Fredriksen, Skogsjentas Blue Bell
  • Rebecca Krogh, Brakeless General Gutz
  • Michelle Malmåsen, Kiæråsens Cnø
  • Anette B. Nordby, Nanduhria’s Ossë (g)
  • Karen Årseth, Norwegian-diamond’s Amazing Beauty
  • Laila Severinsen, D-For
  • Rita Helen Kleven, Chaos
  • Marit Brakstad Jæger, Akersborg Sky
  • Ine Elvestad Furulund, Venceremos Arco Erato
  • Kari Ommedal, Hi Lydur Hera
  • Sidsel Færden, I’m Kickass Gorgeous Av Aussieboxy
  • Ann-Helen Ulriksen, Tarik
  • Rønnaug Nesheim, Doubleuse Frances Bulwark
  • Liv Edel Jægersen, Duckcharmers Adorable Foxy Tara
  • Marianne Johannessen, Mydele’s Georgine
  • Kathrine Moen Bratteng, Engsoleias Alexa
  • Margareth Mathisen, Aussie Gården’s Unbelivable Cindy
  • Helene Einlien, Just for the kicks av Aussieboxy
  • Linn Mariell Heggelund, Buddy
  • Magni Stenen, Jannoff’s Allsidige Iben
  • Renathe Heide Overholt, Icikarma’s Bhanumathi

Hederspremie 2019 – Gratulerer til:

  • Ellen Alexander, O-Bra-Tali’s Non-Stop Xena av Gnizt
  • Brit Haaland, Øyerfjellets Valborg
  • Liz Rognstad, Desperados Golden Girl
  • Aud-Sylvi Hansen, Aussie actions red unbeatable
  • Elisabeth Helstrøm Olsen, Red Toller’s Ivaki
  • Nina Tandberg, Noia
  • Silje Tellefsen, Sia
  • Jorun Soma, My Trusted Friend Spirit of Sansa
  • Anne Britt Dahl, Aplicado Thunder Road
  • Hanne Skute, Khakibas Samba
  • Ann-Karin Brose, Cirkus Play
  • Maylinn Luu, Chevy
  • Vivian Rognerud, Lönnlövets Hurtig
  • Anna Kristine Lillan Røste, Astrands Aglaia
  • Solveig Johanne Strøm Aaknes, Rugdelias qlm Alvinda
  • Stine Strander, Fantejentas Caja
  • Vidar Hoel, Fieldvalley’s Bernt Emil
  • Siw Endresen, Woodshine’s Aquila

Hederspremie 2018 – Gratulerer til:

  • Caroline Martinsen, Joe’s Cookie
  • Mette Nilsen, Stribukkens Giggs
  • Eva Røneid, Steinkjelens Betzy
  • Nina Berg, Shining Mrs. Kleo
  • Trude Kleven, Turbofox’s First Star Edition
  • Linn Therese Andersen, Yxsjøstugans Tia
  • Patricia Hofmo Risopatron, Cool Love av LeeArmand
  • Elin Berntzen, Catoma’s Quick Stepping Nova
  • Hilde Lundgreen, Lausruas My Tara Disella
  • Taran Helene Juvet, Work’s Qul
  • Nina Sandberg, Pristine Apexis Crystal
  • Laila Røneid, Zelfas Ariel
  • Evy Debbie Belinda Johnsen, Poecilia’s Pretty in Pink
  • Marianne Grindheim, Zoe
  • Gunnveig F. Hodlekve, Lucky
  • Miriam Wittenberg, Diablo
  • Michelle Malmåsen, Glasha vom Klinov Hof
  • Stine Strander, Gråsiskas Virvelvind
  • Karin Fyrand-Westby, Vokterens Dazzling Roxy
  • Janne Linnerud, N RLch No More Mr Nice Guy
  • Beathe Solberg, Perchwater Presious Sapphire
  • Beathe Solberg, Altaflats Dream On

Hederspremie 2017 – Gratulerer til:

  • Anne Tone Langeland Stensrud, Buffy
  • Gry Heidi Vangen, Lauvstas Bella Vie Cinderella
  • Ellen Getz Wold, Kahill`s Black Nightshade
  • Ellen Alexander, Chanterelle Bleu De La Vie Pastoral
  • Trude Aas, Kappelhøjens George Clooney
  • Kari Anne Overskeid, Searover Pearl Jemil
  • Kari Lillesund, Extraction Arya
  • Anneli Bentsen, Ayla Kemina
  • Audhild Strand, Faximil Xascha
  • Stine Langerud, Tinka
  • Gunn Haugen, Hasimo’s Fairytale
  • Linda Haugvik, Revefotens Marcie
  • Elin Pedersen, Vankami Jeanineschatzi
  • Elin Pedersen, Dobergaarden Forever Royal Sapphire
  • Karen Årseth, Lykke
  • Brit Haaland, Øyerfjellets Petra
  • Silje S. Madsgård, Børves Bingo’s I Like Agira
  • Lykke Bech Daugaard, Skredderstuens D-moll Darwina
  • Nina Tandberg, Trym
  • Solveig Therese Zetterstrøm, Kronvallaren Wri
  • Linn Thevik, Svangens første jordbær
  • Tove Smedsrud, Mementos Acappella
  • Heidi Krugerud, Schanderulvens Unikuva
  • Heidi Krugerud, Àrbbola’s Zena
  • Gry Heidi Vangen, SUNLIT YR KAVI TIMCAPRIS
  • Liz Rognstad, Get Weiler’s Game On
  • Inger Handegård, Desperados Finnwin
  • Ellen Alexander, Gnizt De La Vie Pastorale
  • Kari Lillesund, Extraction Arya
  • Camilla Fevåg Strandnes, Comkitty’s Indira Gandhi
  • Elisabeth Isaksen, Camp Alpha’s Blue Diamond
  • Irene Rogstad Heggen, Tiakaro Oreo Dream
  • Stine Langerud, Tinka
  • Line Emilie Villanger, My Trusted Friend o’ tiki
  • Hilde Bjerke, Kronvallaren Tamzin
  • Inger Bakkeby, Tinka
  • Mona Tvervåg, My Trusted Friend Caz Fly High
  • Åshild Hultgren, Kjærlighetens I Walk Like A King
  • Gunn Haugen, Hasimo’s Fairytale
  • Anita Galtung Nilsen,  Darwin
  • Audhild Strand, FAKSIMIL XASCHA
  • Hanne Cathrine Worup, Hennagardens Gara Gemma
  • Ann Helen Fossdal, Liz Jada
  • Kristine Nylund, Blåsippebackens Gerda
  • Kari Ommedal, Konungsbergets Øistein Vikingson
  • Liv Anine Brandsgård, Benzelias Heartbreaking Henny
  • Oona Bruun, Highway 2 My Dreams av Aussieboxy
  • Lotte Picard, Stockford’s Merle
  • Karianne johansson, Kasper
  • Siv Omholt, Baily
  • Barbara Ljovshin, Av-Zan-Iaz Tindrende Keyla
  • Kari Ommedal, Konungsbergets Øistein Vikingson
  • Gro Vestues, River Fox Sirocco av Kolfix

Hederspremie 2016 – Gratulerer til:

  • Kristine Nylund, Aridgeocrats Miro, dansk svensk gårdshund
  • Hege Fredriksen, Blacktorn’s Pennsylvania, Australian Shepherd
  • Siw Endresen, Brakeless Abra Kadabra, Malinois
  • Kjersti Johansen, Brakeless Fortuna Farenheit, Malinois
  • Kari-Gro Bangvoll, Bryning Perfect Ten, Border Collie
  • Kari-Gro Bangvoll, Jardy La Zense Du Balmelok, Bouvier Des Ardennes
  • Lise-Lotte Gundersen, Catchio’s Blue Shadow, Cocker Spaniel
  • Lise-Lotte Gundersen, Skogsvrån’s S-killen sirius, Golden Retriever
  • Wibeke van Megen, Dalnews Ekkora Eddy, Dalmatiner
  • Bente Aas Bergseng, Dazzling Dainty’s Charly, Eurasier
  • Inger Handegård, Desperados Aya, Engelsk Springer Spaniel
  • Anita Galtung Nilsen, Doubleuse Harrier, Golden Retriever
  • Helene Berglund, Fantins Whinny, Engelsk Springer Spaniel
  • Gabriele Oehninger-Storvoll, Fyrhøj Filippa, Boston terrier
  • Lise Storelid, Garma Kiy’s hu Mini Mia, Tibetansk spaniel
  • Lise Storelid, Pride N’Joy, Border Collie
  • Kjersti Gudmundseth, Marvin, Border collie
  • Sissel Talseth, Milo, Blanding (BC)
  • Brita Moe Johnsen, Nanna, Blanding (BC)
  • Jorun Soma, Poker, Blanding (BC)
  • Erna Larsen, Pysa, Spansk vannhund
  • Perly Berge Redmound’s Life Is To Run For Fun, NSDTR
  • Perly Berge, Runforfun’s absolute cute, NSDTR
  • Anita Galtung Nilsen, Samba, blanding
  • Maria Syltebø Opstad, Samisadors Arctic Alva, labrador retriever
  • Andrea Hånes, Sheltifarmens Ada, Shetland Sheepdog
  • Karianne Johansson, Solsvingens Chablis, Golden retriever
  • Christina Berman, Solsvingens Phoebe Buffay, Golden retriever
  • Hanne Christine Worup, Sushi, Blanding
  • Irene Aspen, Timmo, Blanding (BC)
  • Tonje Godli, Tinka, Border Collie
  • Heidi Bjørnstad, Zattsco Jazz, Border Collie

Hederspremie 2015 – Gratulerer til:

  • Inger Handegård – Desperados Xmilla – Engelsk springer spaniel
  • Tove Falkenhaug – Pia – Border Collie
  • Trude Jacobsen – Chaos – Border Collie
  • Aina K. Fredriksen – Perlemorsky av Nordlandsbris “Reba” – Australian Shepherd
  • Aina K. Fredriksen – Zharantas Elleville Redrose Zangala «Zanga» – Australian Shepherd
  • Aina K. Fredriksen – Zharantas Fiona Fayli “Fayli” – Papillon
  • Nina Andersen – Svedala Sweet Alabama Cotton “Vesla” – Rottweiler
  • Nina Andersen – Snuppa – Border Collie
  • Gro Anita Wolland – Mithra-Shan’s Sheela Hbanero – “Sheela” – Bichon Havanais
  • Andrea Hånes – Fachings Black Ferrari – Collie langhåret
  • Tommy Haukeland – NORD LCH N RL CH Minipina´s Damn Good n Ready – Staffordshire Bull Terrier
  • Ylva Christensen – Aplicado Sao Domingos Bairrada – “Bruno” – Portugisisk vannhund
  • Thomas Elisenberg – Tollergrenda’s Outstanding Renka – Toller
  • Roger Fredriksen – Xena – Blanding
  • Eva Lynn Karstensen – El Niño – Blanding

Hederspremie 2014 – Gratulerer til:

  • Vivi Kleven
  • Kim A Nordbotten
  • Toril Løken
  • Anne Kristin Mellgren
  • Hilde Ingebrigtsen
  • Tommy Haukland

Hederspremie 2013 – Gratulerer til:

  • Nina Sandberg
  • Birthe Sjuls Thoresen
  • Kate Iren Tangnes
  • Lene Kleven
  • Hanne Bache-Mathiesen Henriksen
  • Irene Heggen
  • Lise Storelid
  • Elin Rønnåbakk